Giełda Wierzytelności

O giełdzie

Nowoczesna i profesjonalna obsługa powierzanych nam spraw wymaga podejmowania rozmaitych działań, mających na celu osiągnięcie pełnego sukcesu i zadowolenia Klienta. W związku z tym Lex Capitalis na co dzień ściśle współpracuje z Europejską Giełdą Wierzytelności Sp. z o.o. (www.egw.org.pl). Partnerstwo z EGW pozwala nam na wykorzystanie w procesach windykacyjnych platformy wymiany informacji na temat dłużników oraz otwiera szansę zbycia wierzytelności. Rejestr ofert sprzedaży wierzytelności wystawionych na sprzedaż daje możliwość weryfikacji wiarygodności płatniczej przedsiębiorców, dzięki temu uzyskujemy wiele cennych informacji niezbędnych do realizacji zleceń.

Europejska Giełda Wierzytelności Sp. z o.o. oferuje nowoczesne i kompleksowe rozwiązania w zakresie zarządzania wierzytelnościami przedsiębiorców. EGW jest łatwym narzędziem służącym do sprzedaży lub zakupu wierzytelności. W wielu przypadkach, w szczególności gdy prowadzone samodzielnie działania windykacyjne nie przyniosły rezultatu, sprzedaż wierzytelności staje się jedynym sposobem na odzyskanie przynajmniej części środków finansowych naszych Klientów. Tym samym Giełda staje się cennym instrumentem służącym poprawie płynności finansowej przedsiębiorstwa. Zbycie wierzytelności to także możliwość szybkiego pozyskania kapitału dla firmy.
Europejska Giełda Wierzytelności to również skuteczne narzędzie do monitorowania należności. Opcja ta, polegająca na sprawowaniu nadzoru nad płatnościami w imieniu klienta pozwala od samego początku kontrolować proces spływania płatności.

Współpraca z inwestorami – firmami z sektora finansowo-prawnego sprawia, że EGW to realna szansa sprzedaży wierzytelności. Z EGW, poza „zwykłymi” przedsiębiorcami, korzystają także firmy windykacyjne, dla których jest to znakomite źródło poszukiwania i odkupowania całych wręcz pakietów wierzytelności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *