Pro memoria Jacek Kotowicz
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jacka Kotowicza – wieloletniego współpracownika Ośrodka „Pamięć i Przyszłość” (Centrum Historii Zajezdnia). Żegnamy uzdolnionego grafika i wieloletniego przyjaciela naszej instytucji. Dla wielu z nas Jego odejście jest osobistą stratą.
Urodzony 8 czerwca 1958 roku Jacek Kotowicz przez całe życie związany był z Wrocławiem. W 1984 roku ukończył historię na Uniwersytecie Wrocławskim, a w połowie lat 90. XX wieku postanowił poświęcić się projektowaniu graficznemu. Prowadził własną działalność, a od 2000 roku był wykładowcą w Katedrze Projektowania Graficznego na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Współpracował także m.in. z Uniwersytetem Jagiellońskim, prowadząc zajęcia na podyplomowych studiach redaktorskich. Mówił o sobie: „Jestem projektantem i jako taki, zajmuję się projektowaniem druków zwartych oraz wydawnictw prasowych papierowych i cyfrowych […]. Poszukuję nowych form wyrazu w działaniach związanych z książką i jej projektowaniem. W swoich działaniach staram się łączyć stare i nowe”. Był specjalistą w dziedzinie m.in. przygotowywania publikacji do druku, stosowania narzędzi komputerowych w druku i projektowania różnych form wydawniczych związanych z typografią.
Współpracę z Ośrodkiem „Pamięć i Przyszłość” nawiązał w 2008 roku. Zajmując się przez 15 lat projektowaniem i składem rozmaitych publikacji wydawanych przez Ośrodek, łączył pasję do projektowania graficznego ze swoim zainteresowaniem historią. Sztandarową jego pracą był projekt i skład wydawanego od 2008 roku kwartalnika „Pamięć i Przyszłość” – do druku przygotował blisko 60 numerów tego popularnonaukowego czasopisma.
Jacek Kotowicz zmarł w poniedziałek 6 lutego w wieku niespełna 65 lat.
Rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.
/-/ Dyrekcja i pracownicy
Ośrodka „Pamięć i Przyszłość” (Centrum Historii Zajezdnia)
– – – – – – – – – – – –
Zdjęcie tytułowe dzięki uprzejmości Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Dodaj komentarz
Chcesz się przyłączyć do dyskusji?Feel free to contribute!